Новини

Четвер, 14 листопада 2019 22:51

Медична Еліта Західної України

Гінчицький Володимир Романович

Завідувач відділення судинної хірургії КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня». Лауреат Ордена Святого Пантелеймона (2019р.) за досягнення у міжнародній співпраці. Хірург вищої кваліфікаційної категорії.

Народився 22 березня 1976 року у м. Коломия Івано-Франківської області.
1993-1999 – навчався у Івано-Франківській державній медичній академії. Факультет – «лікувальна справа».
1999- 2001 – інтернатура зі спеціальності «хірургія» на базі КМАПО.
2001-2003 – хірург районної лікарні (м. Сміла Черкаської області).
2003 – 2018 – судинний хірург Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.
2019 - Завідувач відділення судинної хірургії КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня».

Стажувався та вивчав новітні методики лікування судинної патології у клініках Республіки Польща.
Співорганізатор міжнародних науково-практичних конференцій на тему "Серце і судини".
Учасник міжнародних спеціалізованих конференцій у країнах Європи і Азії.
Автор і співавтор наукових робіт, у т.ч. «Клінічна хірургія» та «Jоurnal of Rare Cardiovascular Diseases».
Організатор і координатор співпраці Івано-Франківської обласної клінічної лікарні з Краківською спеціалізованою лікарнею ім. Івана Павла ІІ, спеціалізованою лікарнею ім. Я.Дєтла, спеціалізованим шпиталем ім. Людвіка Ридигера.

Унікальні, складні та високотехнологічні операції, зокрема і на сонних артеріях та висічення аневризми аорти, - щоденна робота завідувача відділення судинної хірургії КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня» Володимира Романовича Гінчицького та його підлеглих.

Кожен з 15 лікарів відділення щороку проходить стажування у клініках Європи, де вивчають нові методи діагностики та лікування судинних захворювань і успішно впроваджують проведення унікальних та високотехнологічних операцій. Адже рівень хірурга визначають не лише уважність та чуйність до потреб пацієнта, а й рівень складності операцій, які він проводить. Операції на сонних артеріях та висічення аневризми аорти – то найвищий рівень складності операцій у судинній хірургії.

Завдяки впровадженню сучасних методів судинної хірургії значно покращилася якість надання медичної допомоги пацієнтам. Попри збільшення кількості хворих, які отримали допомогу у відділенні, значно зменшилася кількість ампутацій стегна. Це стало можливим завдяки широкому запроваджуванню у хірургічну практику відділення методу стентування периферичних судин. Середній післяопераційний ліжкодень у відділенні теж зменшився. Це означає, що людина швидше одужує і поступово повертається до звичного ритму життя.

Щороку у відділенні на 30 ліжок проводять понад 1500 операцій різного ступеню складності на усіх видах судин. У відділенні судинної хірургії обладнано операційний блок з трьома операційними столами та сучасним обладнанням для надання невідкладної і висококваліфікованої судинної допомоги.

Судинні хірурги успішно справляються з такими захворюваннями:
- Облітеруючий атеросклероз магістральних та периферичних артерій
- Стенотичні ураження сонних артерій
- Синдром стопи діабетика
- Травматичні пошкодження магістральних артерій та вен
- Гострі тромбози та емболії артерій
- Облітеруючий ендартеріїт
- Посттромботичний синдром
- Хвороба та синдром Рейно
- Тромбози глибоких та поверхневих вен кінцівок
- Аневризми артерій
- Судинні мальформації
- Варикозна хвороба

Для лікування поширеної варикозної хвороби використовують усі відомі і успішно апробовані методи:
- класична флебектомія та мініфлебектомія (видалення ушкодженої вени вже традиційним методом з допомогою скальпеля);
- Лазерна абляція вен. Відділення судинної хірургії КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня» оснащено лазером для проведення малотравмуючих мініінвазивних операцій;
- А також новітня технологія Веноблок (склеювання вен) - метод лікування варикозної хвороби, який полягає у закритті варикозної вени за допомогою спеціально розробленого біологічного безпечного і гіпоалергенного клею. Через маленький прокол вену заклеюють і кров перенаправляється через здорові вени. Триває процедура не більше 20 хвилин, і вже через кілька годин пацієнт може повернутися до звичного способу життя. А також не потрібно носити компресійний трикотаж.

Технологія веноблок для лікування варикозу понад 5 років активно використовується в найсучасніших клініках Європи, США та Австралії.

Проведення складних операцій на судинах вимагає не лише вправності та знань хірурга, а й діагностики високого рівня, яка допомагає встановити точний діагноз та обрати метод та тактику лікування. Саме тому у європейських клініках стажуються не лише судинні хірурги КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня», а й діагности.

У відділенні судинної хірургії застосовують такі методи діагностики:
- флебографія;
- УЗД магістраль