Спеціальні можливості

Новини

Вівторок, 17 березня 2020 14:23

Медсестри вчаться комунікувати з військовими

11 березня на базі обласної клінічної лікарні пройшов семінар, під час якого медичних сестер міста й області навчали особливостей комунікації з учасниками АТО під час надання медичної допомоги. Захід відбувся в рамках проєкту «Прикарпатська школа медсестринства».

Інформаційний блок про правила комунікації, симптоматика посттравматичного стресового розладу, розробка алгоритму спілкування з учасниками бойових дій та навіть рольові ігри, – все це учасники заходу мали змогу розробити та опрацювати спільно з тренерками, психологинями Наталією Чаплинською і Галиною Герасимів під час семінару «Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Елементи практичної підтримки пацієнтів з ПТСР».

«Дуже часто медичні працівники є одними з перших, до кого потрапляють учасники АТО після війни. І це щоразу виклик як для військового, так і для медика», – говорить психологиня Наталія Чаплинська. – Справа в тім, що військові повертаються у мирне життя з дуже важким досвідом, у них загострене відчуття справедливості, зміна системи цінностей та й загалом інше сприйняття дійсності. Тому наша головна мета –дати розуміння, як правильно спілкуватися з учасниками АТО та їхніми родинами. Сподіваємося, цей наш семінар принесе добрі результати у роботі медсестер з нашими військовими».

За словами викладачки Івано-Франківського базового медичного коледжу Мар’яни Усенко, питання фаховості майбутніх акушерів, медсестер та фельдшерів перебуває у тісному взаємозв’язку з умінням допомогти найперше собі. «Медична сестра, яка йде до свого пацієнта, насамперед має зрозуміти себе. Якщо ж вона зустрінеться з учасником бойових дій, у якого, ймовірно, посттравматичний стресовий розлад, її поведінка має бути ще більш чутливою. І для цього необхідно мати відповідні знання».

Уникнення розмов про війну, підвищена збудливість, відчуття вини за те, що вижив, втрата відчуття міри, флешбеки, тригери, – це лише невеличкий перелік особливостей, які слід розпізнавати та враховувати лікарю задля ефективної комунікації з учасником бойових дій.

Іванна Книш приїхала на тренінг з с. Заболотів Снятинського району. Жінка працює медсестрою уже понад 20 років, проте не втрачає нагоди повчитися новому. «Без самовдосконалення є шанс втратити кваліфікацію, тому найперше дбаю про свою професійність», – каже медсестра Книш. Надання медичної допомоги учасникам АТО пані Іванна називає викликом сьогодення у роботі лікаря, оскільки медичні працівники не навчені працювати з цієї категорією пацієнтів. «У районах є навіть спеціальні кабінети для роботи з військовими, проте наразі від них жодної ефективності. І така ситуація теж через необізнаність», – зазначає медик. – А на цьому семінарі я вкотре отримала підтвердження про цінність командної взаємодії і вдячна організаторам за можливість навчатися».

Нагадаємо, проєкт «Прикарпатська школа медсестринства» реалізується в рамках відзначення року медичної сестри, який оголосила Всесвітня організація охорони здоров’я. 

Наступний семінар про догляд за паліативними пацієнтами відбудеться після карантину. Дату його проведення повідомимо згодом.

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ