Спеціальні можливості

Новини

Четвер, 19 березня 2020 16:44

Серце шукає позитиву

Відділення інтервенційної кардіології часто переповнене. Сюди потрапляють як люди похилого віку, так і молоді пацієнти. За даними ВООЗ, смертність від серцево-судинних захворювань займає одне з перших місць у світі. В Україні ця патологія є причиною 67% смертей. Втім, якщо є змога вчасно надати пацієнтові кваліфіковану медичну допомогу, з’являється шанс врятувати життя…

Порятунок

Ганну Атаманчук з села Берлоги, що на Прикарпатті, госпіталізували в обласну лікарню у критичному стані. «Жінка непритомніла, її пульс був лише 30 ударів на хвилину, – життєві показники різко погіршувалися, – розповідає інтервенційний кардіолог Юрій Курилець. – Проте ми не зволікали. Через 40 хвилин жінка була на операційному столі і для нормалізації роботи її серця ми встановили кардіостимулятор».

Вже на наступний день 90-річна пані Ганна ходила по палаті, підбадьорювала сусідок, а через кілька днів її виписали. «Медицина – не всесильна, – стверджує Юрій Курилець. – Якщо організм має запас сил і певні резерви для боротьби з хворобою, то недугу можна здолати. А ще велике значення має налаштування людини на життя…».

«Варто розуміти, що у цьому випадку йшлося не стільки про сили організму цієї старенької жінки, скільки про її позитивне налаштування, – продовжує кардіолог. – У неї була така жага до життя, що це просто вражало. Вона «хапалася за соломинку»... І що цікаво, таке її налаштування мало позитивний вплив як на результат операції , так і на швидше одужання».

Вчасність

Кардіологи наголошують, що вчасне звернення по допомогу – це теж запорука швидкого одужання. І цим не варто нехтувати. Лікар Курилець наводить приклад ще однієї пацієнтки, до речі, сусідки пані Ганни по палаті, у якої окрім проблем із ритмом серця ще й цукровий діабет, набряки і задишка: «Щоби вийти зі стану важкої серцевої декомпенсації, ми рекомендували їй якнайшвидше поставити кардіостимулятор, проте її сумніви, нерішучість і постійні зволікання у прийнятті позитивного рішення призвели до ще більших ускладнень. На жаль, поки що не йдеться про оптимістичні прогнози щодо покращення її здоров’я».

Всі хвороби серця можна скласти у довгий список. Втім, простіше запам’ятати причини, через які вони з’являються, і докласти всіх зусиль, щоби не допустити важких проблем, – закликають лікарі. Серед основних причин звуження судин, що кровопостачають серцевий м’яз, кардіолог Юрій Курилець називає холестеринові відкладення, які накопичуються в судинах серця, так звані «атеросклеротичні бляшки». У подальшому це може призвести до стенокардії та розвитку інфаркту міокарда.

Можливості

Щоби мати здорове серце Юрій Курилець радить дбати про організм в цілому та берегти здоров’я змолоду. «Хочеться бачити людей зі здоровим серцем частіше, ніж доводиться, – каже лікар. – Але справа в тім, що все в нашому організмі перебуває у тісній взаємодії, а захворювання внутрішніх органів можуть мати негативний вплив і на серце в тому числі».

Також лікар зазначає, що у їхньому відділенні є сучасний ангіограф – рентгенапарат, що допомагає діагностувати ураження судин. Тут також проводять малоінвазивні втручання, і пацієнти швидко повертаються до звичного ритму життя.

Крім того, лікарі відділення часто проходять стажування закордоном, вивчають новітні методи лікування та переймають досвід роботи згідно з європейськими стандартами. Приміром, нещодавно кардіолог Курилець повернувся з стажування у Празі та Кракові, раніше проходив тривале стажувався в одній з провідних клінік Німеччини.

Юрій Курилець має сподівання, що медична реформа все ж таки відбудеться і пацієнти будуть забезпечені діагностикою краще та потраплятимуть на лікування в менш критичних станах. Лікар мріє про час, коли зростання фінансування медицини дасть змогу покращити рівень медичних послуг, а українці зможуть користуватися всіма благами сучасної медицини без обмежень.

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ