Спеціальні можливості

Новини

Субота, 04 квітня 2020 14:42

Зупинка соціального й економічного життя через коронавірус в Україні та світі поставила певні виклики перед лікувальними закладами. Що змінилося в роботі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні від початку пандемії та від чого застерігають своїх пацієнтів лікарі…

Невідкладна допомога в цілодобовому режимі

«Незважаючи на карантинні заходи, наша лікарня цілодобово працює для пацієнтів з невідкладними станами. Днями відкрили відремонтоване відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, в якому надають допомогу для всіх жителів області лікарі всіх хірургічних спеціальностей. У такому режимі працюють спеціалісти відділень офтальмології, отоларингології, судинні хірурги, торакальні хірурги, травматологи, щелепно-лицеві хірурги, комбустіологи, нейрохірурги, вертебрологи, хірурги та урологи, – розповідає медичний директор Андрій Яворський. – Також на повну потужність працюють відділення хронодіалізу, гематології та судинної неврології, куди поступають хворі з усіх районів області на гемодіаліз, на хіміотерапевтичне лікування при онкологічних хворобах крові та хворі з гострими інсультами, яким проводять тромболітичну терапію чи хірургічні втручання. На повну потужність задіяна реанімація та пульмонологічне відділення, де поступають хворі з легеневими хворобами.»

Також тут працює лабораторія, рентгенкабінет, комп’ютерна томографія та УЗД-кабінет. В разі необхідності передбачене непланове лікування для тих, в кого з’явилися загострення ревматологічних, гастроентерологічних, нефрологічних чи ендокринологічних захворювань.

В поліклініці проводять прийом сімейні лікарі та терапевти, які консультують та надають необхідну допомогу пацієнтам, з якими укладені декларації.

Як зазначає адміністрація обласної клінічної лікарні, заклад працює у звичному режимі, змінилося хіба що навантаження на окремі відділення та додалося напруги через недостатнє забезпечення ліками та засобами захисту для працівників.

«Мінімум, який маємо сьогодні, – це далеко не ті об’єми, що мають бути у ситуації оголошеної пандемії. На разі із забезпеченістю у нас дійсно критична ситуація. Недостатньо маємо респіраторів та захисних костюмів, – говорить генеральний директор лікарні Остап Грищук. – Лікарня велика, працівників багато, розхід засобів захисту щодень великий. До всього, не маємо достатньо ліків, в разі, якщо поступить велика кількість хворих».

Зважаючи на таку ситуацію, адміністрація лікарні вдячна всім, хто зголошується допомогти і вкотре звертається із цим закликом до всіх небайдужих https://okl.if.ua/index.php/новини/item/24-просимо-допомоги-ліками. Зауважимо, що йдеться не про кошти, а перелік необхідного.

Головне – витримувати «соціальну дистанцію»

Медики акцентують, що сьогодні йдеться про те, аби не допустити перевантаження системи охорони здоров'я в цілому і закликають «витримувати соціальну дистанцію», щоби сповільнити поширення вірусу.

«Безпосередній контакт з нашими пацієнтами у період карантину обмежений. Приймаємо лише тих, хто дійсно потребує невідкладної допомоги через хронічні хвороби чи загострення», – розповідає сімейна лікарка Уляна Шпільчак. – Саме тому ведемо дистанційний прийом і консультуємо здебільшого по телефону».

За словами лікарки, здебільшого звертаються за рекомендаціями щодо питань ГРВІ, здоров’я дітей або ж психологічною підтримкою. Є й ті, хто повідомляє про своє повернення з-закордону. Уляна Шпільчак рекомендує дотримуватися карантинного режиму, залишатися вдома і дбати про безпеку старших родичів. Лікарка акцентує, що на вулиці маска не потрібна, проте обов’язково слід вдягати маску тим, хто заходить у приміщення.

«Маска потрібна виключно для хворих, щоби не поширювати вірус, – зазначає сімейна лікарка. – І зовсім немає необхідності абсолютно всім проходити тестування на COVID-19. Лише в тому випадку, якщо є скарги, а відповідне рішення про тестування приймає лікар».

Медики обласної клінічної лікарні радять всім своїм пацієнтам та їх родинам додати у своє життя більше позитиву, спокою та відповідальності. Кажуть, це і їм додасть сил та оптимізму в роботі.

Зазначимо також, що карантин в Україні продовжили до 24 квітня включно.

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ