Спеціальні можливості

Новини

П'ятниця, 17 квітня 2020 19:06

Галина Хлібейчук: « Втрата часу – це втрата мозку»

Серцево-судинні хвороби – найпоширеніша причина смертності у світі. Так, в Україні шестеро хворих із десяти помирають саме «від серця». Це більше, ніж від усіх видів раку, туберкульозу та СНІДу. При цьому близько 60% пацієнтів працездатного віку стають інвалідами. В Івано-Франківській області щодня трапляється близько 10 інсультів.

Розчинити тромб

До відділення цереброваскулярної патології обласної клінічної лікарні із важкими гострими станами привозять людей звідусіль – як із обласного центру, так і з найвіддаленіших куточків Прикарпаття. У зв’язку з введенням карантину дістатися до обласної лікарні важче. Все ж лікарі просять всіх, хто у групі ризику не зволікати, якщо з’являються ознаки інсульту.

«Знаємо, що чимало інсультних хворих залишаються вдома замість того, щоби приїхати до нас і отримати шанс на повноцінне життя після інсульту», – говорить завідувачка відділення Галина Хлібейчук. – Ми закликаємо людей не чекати, бо втрата часу – це втрата мозку. Не зволікайте, обласна клінічна лікарня працює цілодобово, щоби вам допомогти». Зауважимо, що у відділенні цереброваскулярної патології є безкоштовний препарат «Актилізе», який розчиняє тромб за умови звернення по допомогу до 4, 5 годин.

Хвороба маскується

Найпоширеніші серед серцевих недуг – ішемічна хвороба, артеріальна гіпертензія, порушення ритму серця.

«Ця хвороба може маскуватися – за головокружінням, раптовим порушенням мовлення чи зору, може з’явитися раптова слабкість чи оніміння кінцівок, – говорить Галина Хлібейчук. – При інсульті уражаються судини головного мозку. І це найбільша небезпека».

Лікарка каже, що коли вже є проблеми з артеріальним тиском, то його слід контролювати – знижувати відповідними медикаментами. А перед тим консультуватися з лікарем, самовільно не відміняти і не призначати препарати.

Будь-яка хвороба – від нервового перенапруження, стверджують фахівці. Інсульти теж розвиваються на фоні психоемоційного стресу. Неабияк впливає на стан здоров’я і життя. Зокрема, прямий шлях до хворого серця – надмірна вага і гіподинамія. А зниження ваги тіла зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Не втратити шанс

«Історія вашої хвороби може мати позитивне продовження, якщо вчасно отримаєте фахову допомогу», – звертається пані Галина до всіх, у кого є фактори ризику інсульту або ж рідні чи близькі з такими ознаками.

Медики настійливо просять не чекати погіршення стану, а звертатися у приймальне відділення обласної лікарні. «У нашому відділенні працюють фахові лікарі й ми цілодобово приймаємо всіх, хто звертається. Не ризикуйте, не втрачайте шанс на повноцінне життя після інсульту», – закликає лікарка.

Бережіть себе та близьких!

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ