Спеціальні можливості

Новини

Четвер, 23 квітня 2020 21:41

Мінімум інтернету для доброго імунітету

Відомо, що людський організм може уникнути зустрічі з вірусною інфекцією, якщо матиме міцний імунітет. Однією з важливих складових імунітету лікарі називають емоційний стан людини. Як в умовах пандемії подбати про своє психологічне здоров’я та чим зміцнити імунітет, ми поцікавилися у фахівців обласної клінічної лікарні…

Сам собі лікар

«Імунна система має багато регуляторних механізмів і володіє такими властивостями, як мобільність, репродуктивна активність, автономність, здатність до запам’ятовування інформації тощо. І взагалі це дуже потужна захисна система, якій точно можна довіряти», — говорить клінічний імунолог-алерголог Маріанна Деркач. Втім, тут важлива інвестиція в часі. Не секрет, що опірність організму різним недугам є можливою саме завдяки міцному імунітету. Варто лише розуміти, що ця міцність здобувається уважним ставленням до потреб організму протягом тривалого періоду. То що ж робити аби зміцнити імунітет якнайшвидше та ще й у карантинних умовах?

Фахівці не рекомендують стимулювати імунну систему всілякими противірусними препаратами, біологічно активними добавками та купувати щось в аптеці без призначень лікаря. Кажуть, це може призвести до різноманітних ускладнень, особливо при автоімунних, гематологічних та онкозахворюваннях. «Сьогодні люди часто шукають рецепти здоров’я в інтернеті, на власний розсуд намагаються «підтягнути» імунітет чимось з аптеки, — зазначає Маріанна Деркач. — Хоча в більшості випадків це не має бажаного ефекту, а кошти витрачаються намарно. Препарати, які впливають на імунну систему однозначно має призначати імунолог.».

Вітаміни і вправи

Головним ворогом імунітету та найкоротшою дорогою до його послаблення Маріанна Деркач називає стрес. Лікарка радить насичувати себе позитивом і думками виключно про хороше. «Залишайтесь оптимістами і більше посміхайтесь, — радить фахівчиня. — Не забувайте також, що причину для усмішки не обов’язково шукати в інтернеті, адже найчастіше соцмережі і стають крадієм імунітету».

Особливу увагу лікарка радить приділити вітамінізованому харчуванню. «Стежте за своїм раціоном — нехай свіжі фрукти та овочі будуть на вашому столі щодня, — радить імунолог. — Обмежте вживання цукру, солі та пийте багато теплої води». До води лікарка рекомендує додавати лимон, імбир, калину, малину, шипшину і все, що має високий вміст вітаміну С.

До речі, переїдання теж навантажує імунну систему, а от займатися фізичними навантаженнями дуже навіть рекомендується. «Легка ранкова гімнастика чудово стимулює клітини імунної системи, а якщо додасте трохи інтенсивних навантажень чи ранкові пробіжки, то організм вам тільки подякує», — стверджує Маріанна Деркач. А ще лікарка радить прогулянки, взаємодію з природою та здоровий сон. «Постійне недосипання призводить до послаблення захисних функцій організму.

А здоровий сон — запорука не лише гарного самопочуття, але й імунітету», — акцентує імунолог. Також фахівці радять обмежити вживання алкогольних напоїв та куріння. Кажуть, спиртові дезінфектори мають бактерицидну і противірусну дію, але не у випадку їх вживання. Курці, наприклад, серед перших у групі ризику бронхолегеневих захворювань…

Самоізоляція як шанс

За місяць в умовах карантину більшість людей усвідомили, що важливо регулярно мити руки і дезінфікувати поверхні. Дезінфекція стає нашою новою звичкою. Як стверджують психологи, щось схоже відбудеться, якщо збалансуємо свій психоемоційний стан, впорядкуємо думки і бажання.

За словами психологині обласної лікарні Тетяни Колесник, універсального рецепту порятунку психіки в умовах всеохопної тривожності немає, але найперше йдеться про роботу кожного зі своїм ресурсом. «Ця тривога не тільки про хворобу, але й про невизначеність, — говорить практичний психолог. — Втім, важливо намагатись знижувати відчуття тілесної напруги та не панікувати».

«Якщо рівень тривоги помірний, то це мобілізує до активних дій. Стрес можна подолати усвідомленою діяльністю, — продовжує фахівчиня. — Тому коли захоплюють негативні думки, переключайте себе на якусь дію. А ще варто проговорювати те, що непокоїть. Є речі, які маємо змогу контролювати, а є те, на що не можемо вплинути. Отже, варто зосереджуватися на тому, що залежить від нас. Приміром, скласти план дій і взятися за його виконання…»

Як стверджує Тетяна Колесник, заспокоїть знання про те, що я робитиму, якщо раптом захворію. «Варто підготувати алгоритм дій на випадок, якщо доведеться звернутися за допомогою до інфекціоністів. Це з одного боку підготує, а з іншого додасть спокою, — каже Колесник. — Особливим помічником стане установка про те, що немає ані минулого ані майбутнього, що життя – це тут і тепер.».

Психологиня радить спілкуватися з близькими та рідними, а самоізоляцію сприймати як шанс попрацювати зі своїми думками і мріями.

Бережіть себе та своїх близьких! Зміцнюйте імунітет вже сьогодні!

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ