Спеціальні можливості

Новини

Понеділок, 25 травня 2020 11:24

Звільнити нирку від каменя

Одним із найпоширеніших урологічних захворювань є сечокам’яна хвороба. У відділенні урології обласної клінічної лікарні пацієнтам допомагають швидко позбутися каменів у нирках за допомогою сучасного якісного обладнання.

Хвороби чоловіків

Сечокам’яна хвороба – це захворювання, під час якого утворюються камені в нирках, сечоводі або сечовому міхурі. «Причин появи каменів є чимало, але здебільшого вони утворюються через порушення обміну речовин, – розповідає завідувач відділення урології Олег Сандурський. – Це у свою чергу призводить до утворення нерозчинних солей, з яких і формуються камені. Кожен може захворіти на сечокам’яну хворобу, але частіше це захворювання зустрічається у чоловіків».

В урологічному відділенні обласної лікарні пропонують якісне лікування каменів сечовидільної системи за допомогою новітнього обладнання методом дистанційної та контактної літотрипсії. Тут можуть подробити камінь в нирці, сечоводах і сечовому міхурі.

«Ми чи не єдиний заклад в області, що використовує гольмієвий лазер для контактного дроблення каменів у сечовивідних шляхах. Майже два роки поспіль використовуємо метод екстракорпоральної ударно хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) і маємо хороші результати у лікуванні наших пацієнтів», – розповідає завідувач Сандурський.

Зауважимо, що до сьогодні сеанси екстракорпоральної ударно- хвильової терапії пройшли понад півтори сотні пацієнтів лікарні. Однією з переваг цього методу є те, що сеанс може здійснюватися амбулаторно без подальшої госпіталізації, а пацієнт має змогу повернутися до звичного ритму життя одразу після процедури.

«Спершу ми обстежуємо пацієнта, робимо оглядову урографію чи комп’ютерну томографію, детально пояснюємо, як проходитиме процедура й тільки після цього приступаємо до сеансу, – розповідає лікар-уролог Євгеній Баланик. – Далі рекомендуємо медикаментозне лікування і пацієнт може повертатися додому. Після повторного аналізу оцінюємо результати, а в разі необхідності проводимо ще один сеанс».

«Звісно, є ряд протипоказань щодо лікування методом літотрипсії. Приміром, якщо пацієнт страждає на ожиріння або жінка виношує дитину. Втім, до кожного знаходимо індивідуальний підхід», – зазначає Олег Сандурський.

Небезпечні сигнали

Причин звернення у сфері урології чимало. Наприклад, іноді пацієнти потребують невідкладної допомоги через різні травми зовнішніх статевих органів. «Буває, що приїздять уже в критичних станах, а передує цьому елементарна неуважність чи недотримання техніки безпеки під час роботи зі столярними або слюсарними інструментами, – розповідає Олег Сандурський. – Знаємо, що іноді бракує сміливості визнати свої проблеми, але ми для того й працюємо, щоби люди могли позбутися надокучливого болю і продовжували жити повноцінним життям ».

«Коли щось заболіло чи закровило, не варто зволікати зі зверненням по допомогу. Поява крові – це серйозна ознака, що може сигналізувати навіть онкологічні захворювання, – кажуть лікарі. – А вчасно розпочате лікування – запорука одужання. Як відомо, хворобу легше попередити, ніж вилікувати».

Одне слово, якщо вас турбує ниркова колька, значить ваші нирки потребують уваги. Не зволікайте, зверніться до фахівців і вам допоможуть швидко повернутися до звичного ритму життя.

Щодо профілактики сечокам’яної хвороби лікарі радять вживати достатню кількість рідини, не зловживати алкоголем і жирами тваринного походження.

Довідково:
Екстракорпоральна ударно хвильова літотрипсія (ЕУХЛ) або дистанційна літотрипсія - це один із сучасних методів лікування сечокам’яної хвороби. Його суть полягає в дробленні каменів за відсутності прямого контакту з ними. Руйнування каменів сечовидільної системи відбувається за допомогою ударної хвилі.

Перше успішне застосування дистанційної літотртпсії провели у 1980 році в університецькій клініці м. Мюнхен (Німеччина). А винайшли метод завдяки спеціалістам німецької авіаційної компанії Dornier, які під час випробовування надзвукового літака зауважили, що при русі різних тіл в атмосфері можуть виникати ударні хвилі, здатні руйнувати тверді тіла. Неочікуваним прикладним застосуванням установки для моделювання цих хвиль і стала дистанційна літотрипсія.

Відділення урології знаходиться на 6 поверсі терапевтичного корпусу.
Телефон для консультацій: (0342) 528-009; (0342) 528-008; (0342) 528-065.

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ