Спеціальні можливості

Новини

Четвер, 28 травня 2020 19:11

В обласній лікарні оперують пухлини головного мозку під спеціальним моніторингом

Нещодавно у відділенні нейрохірургії обласної клінічної лікарні провели дві унікальні операції з видалення пухлин головного мозку. Відтепер Івано-Франківськ серед небагатьох обласних центрів, де пацієнтів оперують за методом інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу (ІОНМ).

Протягом минулого тижня нейрохірург обласної лікарні Андрій Мартин успішно провів дві операції з видалення пухлин головного мозку. Пацієнти готуються до виписки, а лікарі обговорюють можливості подальших планів в напрямку роботи зі складними випадками.

«Головне в нашій роботі – безпека пацієнта. Щоби домогтися найменшого травматизму під час операцій, ми повинні використовувати якісне обладнання та здійснювати необхідні попередні обстеження, – розповідає нейрохірург Андрій Мартин. – В обох цих випадках були високі ризики ускладнень, оскільки пухлини були розташовані у функціональних зонах мозку. Саме тому вибір методу оперування в цих ситуаціях був особливо важливий».

Лікар розповідає, що одна з пацієнток поступила після приступів втрати свідомості, зі слабістю в руках і ногах. Спершу її стан розцінили як інсультний, але після МРТ головного мозку з’ясували, що у жінки пухлина.

«Саме завдяки інтраопераційному нейромоніторингу на 16-ти канальному апараті Nicolet Endeavor CR вдалося уникнути ускладнень під час операції, – продовжує нейрохірург Мартин. – На сьогодні пацієнтка почувається добре, порушень немає, готуємо її до виписки.».

То як працює методика? Під час операції хірург локалізує та оцінює стан нервових структур, моніторує життєво-важливі функції, зійснюється безперервне спостереження за функціональним станом нервової системи пацієнта. Завдяки цьому є змога вчасно виявити і запобігти неврологічним пошкодженням під час хірургічних маніпуляцій, знизити ризик післяопераційного неврологічного дефіциту.

Якщо такі методи обстеження як КТ, МРТ, МР-трактографія, МР-ангіографія використовуються вже давно та є нормою, то інтраопераційна навігація і моніторинг безпосередньо під час операцій, – це наразі винятковість.

«На жаль, для української медицини цей метод все ще не доступний, тоді як у більшості країн світу операції на мозку проводяться із повним моніторингом моторних та чутливих шляхів, контролем функції та електричної активності мозку, – пояснює нейрохірург. – Більше того, такі операції без протоколу ІОНМ (інтраопераційного моніторингу) закордоном просто заборонені».

Зауважимо, що в Україні на сьогодні цю апаратуру використовують лише кілька нейрохірургічних центрів, зокрема, у Києві, Дніпрі, Харкові та Ужгороді. Відтепер у цьому списку є і Прикарпаття.

За словами Андрія Мартина, сьогодні відділення нейрохірургії має належне технічне оснащення, завдяки чому фахівці детально продумують хід операцій та попереджають можливі ускладнення чи травми навколишніх мозкових тканин.

Лідерські позиції відділення підтримує і адміністрація лікарні. «Робота відділення нейрохірургії не від сьогодні має достойні відгуки та результати. Настільки потужні операції справді мало хто робить, – говорить генеральний директор Остап Грищук. – Це наша відповідальність і конкурентна перевага серед інших лікувальних центрів. Вбачаємо в цьому перспективу і подальший розвиток.».

Тож надалі обласна клінічна лікарня планує приймати більше пацієнтів із важкими захворюваннями головного мозку і всі вони зможуть отримати допомогу на рівні світових стандартів. У свою чергу пацієнти можуть не хвилюватися щодо небезпеки ускладнень, адже тут працюють досвідчені фахівці і є відповідне обладнання для якісного лікування.

Довідково: Нейрохірургічне відділення обласної клінічної лікарні – єдине в області спеціалізоване багатопрофільне відділення, що спеціалізується на хірургічному лікуванні захворювань нервової системи. Тут лікують черепно-мозкові травми, геморагічні та ішемічні інсульти, артеріальні аневризми, артеріо-венозні аномалії та інші патології судин головного мозку. Віднедавна тут оперують пухлини мозку різної локалізації та складності, включно з аденомою гіпофізу. Також можливе лікування больових синдромів обличчя та інших захворювань центральної нервової системи.

 

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ