Спеціальні можливості

Новини

Понеділок, 06 липня 2020 13:31

Зцілюючий укол або, як офтальмологи повертають втрачений зір.

У відділенні мікрохірургії ока обласної клінічної лікарні прикарпатцям повертають зір. Тут приймають пацієнтів з усієї області. Чимало з них – люди старшого віку. Саме вони найчастіше потребують спеціального інтравітреального введення ліків. Що це за процедура і на скільки безпечна – читайте у нашій публікації.

«Нові» очі

Інтравітреальна ін’єкція – це методика лікування, яка передбачає введення ліків всередину ока. Операція тривалістю 2-3 хвилини виконується під місцевим знеболенням та контролем мікроскопа. Попередньо проводять обробку шкіри, закапують анестетик та антибіотик, після чого накладають захисну пов’язку. Залежно від діагнозу процедуру проводять від трьох до шести разів упродовж першого року лікування. А далі – за потребою.

Як розповідають лікарі відділення, ще 30 років тому таким методом можна було налякати будь якого офтальмолога, а років 10 тому й пацієнта. На сьогодні у світі це одна з найефективніших методик, яка допомагає попередити втрату зору. В обласній лікарні цю методику застосовують шостий рік поспіль і за цей час тут провели кілька тисяч таких операцій.

За словами лікарів, часто інтравітреальна ін’єкція – це єдиний метод лікування, до того ж дозований і точний. Процедура дає змогу зупинити хворобу, зберегти і покращити зір, попередити важкі ускладнення.

«Найчастіше звертаються по таку допомогу пацієнти старшого віку, які скаржаться на нечіткість зображення, погіршення зору, викривлення предметів або їх подвоєння. Здебільшого це люди з цукровим діабетом та вологою формою вікової макулярної дегенерації», – розповідає офтальмолог Сергій Вершинін. Зауважимо, що таке лікування не обмежує працездатність, а самі пацієнти кажуть, що укол в око – не боляче й не страшно. «Більше того, зір покращується настільки, ніби новими очима дивишся на світ», – каже одна з пацієнток відділення пані Наталя. Жінці вводили ліки п’ять разів поспіль з інтервалом приблизно місяць. Почувається добре, бачить значно краще.

Хвороба не йде на карантин

«В умовах карантину ми проводимо менше таких операцій, проте важливим є вчасне звернення в разі погіршення зору, – говорить Сергій Вершинін . – Більше того, Європейська та Американська асоціація лікарів -офтальмологів визначає діабетичну ретинопатію та вікову макулярну дегенерацію як ургентну патологію, яка в умовах пандемії не може бути відкладена. Адже зволікання призводить до втрати зору».

На жаль, старші люди часто обмежені в пересуванні і не мають доступу до відповідного обстеження. Тож лікарі закликають допомогти всім, хто має скарги на погіршення зору, особливо, якщо йдеться про жителів віддалених районів. А ще мають підказку, як провести нев