Спеціальні можливості

Новини

Четвер, 23 липня 2020 14:41

Що ви знаєте про головокружіння, та як з ним справляєтесь?

Лікар невролог КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської ОР» Назарій Романюк лікує і виліковує головокружіння без медикаментів, дотримуючись при цьому засад доказової медицини.

Головокружіння / запаморочення - друга за частотою, після головного болю, причина звернення до лікаря за допомогою. Близько 80 захворювань безпосередньо пов'язані із ним. Однак, найчастіше ізольоване головокружіння пов'язане із периферичними вестибулярними розладами - доброякісним позиційним головокружінням (ДППГ), вестибулярним нейронітом, та центральним - мігренозним головокружінням, і значно рідше через судинно-мозкові захворювання головного мозку - транзиторну ішемічну атаку / інсульт у вертебро-базилярному басейні (ВББ), чи через так звану вертебро-базилярну недостатність на грунті дегенеративних змін шийного відділу хребта. В Україні, натомість, на сьогодні є тенденція до гіпердіагностики судинно-мозкових захворювань у ВББ.

Якщо пацієнт скаржиться на епізоди короткочасного (секунди-хвилини) головокружіння, яке провокується зміною положення голови/тіла (вставання, лягання, обертання в ліжку, нахиляння допереду/дозаду) - найймовірніше що у пацієнта позиційне головокружіння (ДППГ)!, яке лікується специфічними лікувальними репозиційними маневрами, і тільки ними!
Іншим частим видом головокружіння є вестибулярний нейроніт - це симптомокомплес тривалого (дні-тижні) головокружіння, хиткої ходи, нудоти/блювоти, які виникли раптово, і імітують (як і ДППГ) інсульт. Проте це доброякісні і виліковні стани!

У нас проводиться диференціальна діагностика головокружінь за допомогою спеціального вестибулоневрологічного огляду та обстеження пацієнтів за допомогою пристрою – VideoFrenzel (відеоністагморгаф – єдиний в області!) та окулярів Френзеля. Він допомагає з великою точністю відрізнити периферичне головокружіння (доброякісне) від центрального (загрожуючого)

Ми лікуємо:
- Доброякісне пароксизимальне позиційне головокружіння (лікується виключно спеціальними - репозиційними маневрами, препарати від головокружіння не ефективні!);
- Вестибулярний нейроніт;
- Мігренозне головокружіння;
- Хворобу Меньєра (диференційна діагностика, з подальшим скеруванням до ЛОР-спеціаліста);
- Центральне головокружіння (внаслідок інсульту, тощо);
- Вестибулярні пароксизмії;
- Несистемні запаморочення (психогенне та ін.).
- Проводиться вестибулярна реабілітація.

Звертайтесь за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91,
КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської ОР»

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ