Спеціальні можливості

Новини

Четвер, 06 серпня 2020 17:41

Як засмагати без шкоди для здоров’я

Літо – пора відпусток і відпочинку. Попри карантинні послаблення медики рекомендують уникати багатолюдних пляжів і не підтверджують тезу про те, що сонячні промені вбивають коронавірус. То як же відпочивати з користю для здоров'я?

Правила і засоби

Слід пам’ятати, що вірус передається крапельним шляхом від хворої людини на відстані метр-півтора. «Якщо йдете на пляж, тримайте дистанцію мінімум два метри», – радить лікарка відділення імунології та алергології Маріанна Деркач.

Незмінне правило – уникайте інтенсивного сонця між полуднем і 16 годиною, адже в цей проміжок часу найбільш ймовірно отримати сонячні опіки чи перегрітися. Використовуйте сонцезахисні засоби. До речі, особам зі світлою шкірою треба сильніший засіб. А тим, хто має навіть мінімальні пігментні утворення з нерівномірною формою чи кольором, варто пройти огляд у дерматолога, оскільки сонячне опромінення підвищує ризик злоякісних утворень. Наші фахівці з відділення імунології та алергології теж акцентують на тому, що ультрафіолет може стимулювати онкозахворювання й активувати вірусні інфекції. «Сонячні ванни в літню пору дуже корисні, адже є нагода поповнити запаси наших організмів вітаміном D, – говорить імунолог Маріанна Деркач. – Втім, варто пам'ятати про деякі небезпеки».

Внаслідок контакту сонця зі шкірою імунні клітини можуть поводити себе непередбачувано й розпочати атаку на тканини щитоподібної залози. Саме тому при захворюваннях щитоподібної залози рекомендують уникати засмаги.

«Під впливом тепла всі обмінні процеси в організмі проходять інтенсивніше. Гормони беруть участь в основних процесах обміну, а гормональний стан в цілому регулює щитоподібна залоза, – розповідає ендокринолог Ольга Рудко. – Влітку вона працює особливо активно, зокрема, допомагає підтримувати постійну температуру тіла». За словами лікарки, якщо функція щитоподібної залози порушена, то будь-яка зміна клімату позначиться на стані всього організму.

«Крім порушення функцій органу можуть проявлятися також небезпечні злоякісні зміни тканин, – продовжує ендокринолог Рудко. – Це і дифузний зоб, дифузний токсичний і вузловий зоб, аутоімунний тиреоідит, рак тощо. Частіше хворіють жінки, проте в чоловіків теж діагностують ці захворювання. Тож варто мати звичку прислухатися до реакцій свого організму, щоби допомогти собі вчасно». Якщо відчуваєте тривогу, надмірну пітливість, тремтіння рук чи навіть всього тіла, похудіння і при цьому підвищений апетит, дратівливість чи безсоння, то не варто нехтувати такими сигналами. Також можуть бути і протилежні симптоми: набряки обличчя та тіла, збільшення маси тіла, швидка втома, сонливість, депресивні настрої, мерзлякуватість, закрепи, в аналізах крові- анемія та підвищення рівня холестерину. Якщо у вас з’явилися принаймні три симптоми, варто звернутися до ендокринолога. Вчасна діагностика – це запорука успішного лікування.

Антисептик допоможе

Атисептики допоможуть уникнути вірусної інфекції у приміщеннях та установах, якщо ви працюєте. А ще ці засоби можна використовувати для оброблення місць після укусів. Це дозволить уникнути флеботодермії – підвищення чутливості шкіри до укусів комах. Також, зі слів медиків, у зонах відпочинку, особливо під деревами, є ймовірність підхопити лайм-бореліоз – інфекційне шкірне ураження, переносником якого є кліщі. Інкубаційний період з моменту зараження триває в середньому два тижні. Зауважимо, що лікування від хвороби Лайма потребує умов інфекційної лікарні. Зважаючи на те, що пандемія наразі на спад не йде, а лікарні переповнені пацієнтами з пневмоніями та коронавірусом, варто уникнути подібних інфекційних недуг. За словами лікарів, заходи специфічної профілактики зараження від кліщів не розроблені, проте дотримання заходів індивідуального захисту буде цілком достатньо.

Алергени поруч

Нежить, приступи задухи, свербіж чи висипання в ділянці гортані може нагадувати гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) чи навіть COVID-19. Але ці ознаки часто є симптомами звичайної сезонної алергії, яка виникає внаслідок реакції на пилок рослин. «Літня пора, а також весна та осінь – це період проявів алергічної реакції, – говорить алерголог Деркач. – Саме такою є імунна відповідь на повторне попадання до наших організмів певних агентів».

Лікарка радить: «Якщо відчуваєте дратівливість, порушення сну, слабкість, швидку втомлюваність, підвищення температури чи головний біль незрозумілого походження, – звертайтеся до імунолога».

Якщо у вас поліноз, треба уникати контактів зі специфічними алергенами і проконсультуватися з лікарем щодо антигістамінних ліків та специфічної імунотерапії. Варто також знати, що серед найбільш поширених алергічних захворювань є бронхіальна астма, алергічний риніт, поліноз, алергічний кон’юктивіт, кропив’янка, атопічний дерматит. При цьому все лікується, а радість літа можна проживати у всіх його проявах.

До речі, до приміщень пилок може потрапити не лише через повітря. Він також переноситься з одягом, волоссям або шерстю домашніх улюбленців. Тому після повернення з вулиці лікарі рекомендують змінювати одяг.
До карантинних обмежень медики закликають ставитися відповідально. І пам’ятати, що діагноз «коронавірусна інфекція» – це насамперед підтвердження лабораторії. Зауважимо, що метод ПЛР-діагностики є і в нашій лікарні.

Тож будьте здорові, бережіть себе і засмагайте без шкоди для здоров’я!

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ