Спеціальні можливості

Новини

Понеділок, 29 березня 2021 12:42

Євроінтеграція в дії. Медики Прикарпаття впроваджують європейські технології лікування

Кілька років поспіль триває співпраця Івано-Франківської обласної клінічної лікарні з лікувальними закладами Польщі. Медики Прикарпаття переймають досвід у польських колег та впроваджують інновації у власній практиці.

«Вибір Україною європейського вектора розвитку – це в тому числі надання ефективної медичної допомоги для населення, – говорить генеральний директор Остап Грищук. – Тому одним з головних наших пріоритетів є інтеграція у європейський медичний простір, підвищення стандартів організації медичної служби, навчання наших лікарів закордоном та впровадження кращих лікувальних практик».

Серед ініціаторів програм обміну та стажування фахівців обласної лікарні був свого часу завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. Саме він одним з перших організував візити делегації франківських медиків до Краківської спеціалізованої лікарні ім. Івана Павла ІІ, спеціалізованої лікарні ім. Я.Дєтла та спеціалізованого шпиталю ім. Людвіка Ридигера. Так розпочалася тривала двостороння співпраця, про результати якої дещо розповімо.

«Складні високотехнологічні операції, зокрема, на сонних артеріях та висічення аневризми аорти, – це наша щоденна робота, – говорить судинний хірург Володимир Гінчицький. – Проте вивчення нових методик діагностики та лікування судинних захворювань – це наш обов’язок і турбота про майбутнє, в якому українська медицина має гідно конкурувати у європейському контексті, адже рівень хірурга визначають як персоналізований підхід до потреб пацієнта, так і рівень складності операцій». За словами завідувача Гінчицького, можливість стажування та практики у польських лікувальних закладах за останні роки на теренах Прикарпаття дозволяють впроваджувати сучасні методи судинної хірургії й на сьогодні вже суттєво покращили якість надання медичної допомоги жителям Прикарпаття та всього Західного регіону.

Лікарка ультразвукової діагностики Роксолана Струк проходила стажування у закладі радіології та візуалізаційної діагностики, брала участь у виконанні УЗД-обстежень, а також МРТ та ехокардіографії.

«Мати змогу навчатися й переймати досвід – велика цінність, – говорить Роксолана Струк. – Особливо цікаво було спостерігати за процесом комунікації лікаря з пацієнтом. Для кожної особи є відведений певний час і все робиться без поспіху, з увагою та повагою. Звісно, я перейняла чимало важливого й корисного для своєї лікарської практики». Зауважимо, що після візиту до Польщі, Роксолана Струк й сама була організаторкою обмінної поїздки, що стало підтвердженням тривалої співпраці польських та українських лікарів, двосторонньої зацікавленості професійним розвитком.

Під час стажувань медики обласної клінічної лікарні брали також участь у медичних консиліумах, які організовували польські лікарі. Вони відзначають, що така професійна близькість додає неабиякого досвіду до зростання та запровадження інновацій.

У наступній публікації враженнями та досвідом про стажування поділяться торакальні хірурги та пульмонологи.

Довідково:

Угода про співпрацю між Івано-Франківською обласною клінічною лікарнею та Краківською спеціалізованою лікарнею ім. Івана Павла ІІ була підписана у 2015 році за сприяння Генерального консула України в м. Кракові (Польща) Віталія Максименка. В рамках цієї угоди 55 медиків обласної лікарні пройшли стажування, взяли участь у міжнародних наукових конференціях та програмах обміну.

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

logo

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ